.

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 15, październik 2019 Dyrekcja

Klepsydra 1

Staszic Laureatem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 08, październik 2019 Emilia Jończyk-Gorzelska

OTK 1Podczas XIX Konferencji Szkoleniowej Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 27 – 29 września w Pruszkowie, mieliśmy przyjemność odebrać dyplom laureata dla szkoły za całokształt działań oraz znaczący wkład w organizację i rozwój poradnictwa zawodowego w Polsce. Nagrodę odebrała doradca zawodowy Pani Emilia Jończyk-Gorzelska. 

Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy zechcieli się włączyć w organizację tego przedsięwzięcia, a Stowarzyszeniu za docenienie naszych działań na tle całej Polski.

Spotkanie z radcami prawnymi w murach Staszica

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 07, październik 2019 Marta Jasińska

3 października 2019 r. w murach naszej szkoły gościliśmy radców prawnych: Pana Łukasza Kuczyńskiego – absolwenta naszej szkoły i Pana Aleksandra Iszczuka oraz prawnika Pana Jarosława Kuczyńskiego.

Czytaj więcej: Spotkanie z radcami prawnymi w murach Staszica

Co Ty na to - Natura zależy od nas a my od niej?

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 30, wrzesień 2019 Paweł Pakosz

nature conservation 480985 1280

To wie większość z nas, choć niestety często o tym zapominamy. Nasz klimat nieustannie się zmienia, czego niekorzystne skutki widać na całym świecie. Nie wiem czy wiesz, ale przez brak naszych starań o środowisko naturalne mogą powstawać ekstremalne zdarzenia na ziemi jak susze, fale upałów czy powodzie. Wnioski tegorocznego spotkania rady EASAC (European Academies` Science Advisory Council), skupiającej uczonych z 27 europejskich akademii nauk, są w tym względzie dość zatrważające.

Czytaj więcej: Co Ty na to - Natura zależy od nas a my od niej?

Super wycieczka klasy 2s - spływ kajakowy

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 26, wrzesień 2019 Paweł Pakosz

1

Dnia 24 września 2019r., klasa IIs wybrała się na wycieczkę szkolną, pod opieką wychowawcy Pana Pawła Pakosza i Pani Izabeli Korgól-Obuch. Tym razem był to spływ kajakowy, opolską rzeką Mała Panew. Uczniowie dobrali się w pary i po zajęciu miejsc w kajakach, pokonali trasę wynoszącą nieco ponad 6 km. Nie odbyło się bez ciekawych zdarzeń po drodze, wszak część z uczniów po raz pierwszy brała udział w takim spływie.

Czytaj więcej: Super wycieczka klasy 2s - spływ kajakowy

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu