Uczniowie Staszica na targach PRZYSTANEK KARIERA 2017

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

Już po raz czwarty uczniowie klas trzecich wzięli udział w Opolskich Targach Pracy, organizowanych przez firmę Loyal Solutions pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Impreza odbyła się w dużych namiotach panoramicznych przy ul. Krakowskiej. Luźna, otwarta przestrzeń zachęcała uczestników do rozmów z pracodawcami prężnie działającymi na Opolszczyźnie. Przedsiębiorcy, opowiedzieli na czym polega specyfika pracy w ich firmach, jakie wykształcenie, ale również cechy charakteru powinni mieć kandydaci ubiegający się o pracę. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się także z ofertami pracy, praktyk zawodowych i staży przygotowanych przez Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, a w strefie uczelni zapoznać się z najnowszymi kierunkami kształcenia opolskich szkół wyższych.

Już po raz trzeci gościem Opolskiego Przystanku Kariera był znany podróżnik, Aleksander Doba który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Przekonywał On, że najlepszą drogą do kariery jest pasja – „Jeśli znajdziemy pasję, której zechcemy poświęcić swoje życie oraz kogoś, kto za to będzie nam płacił, to można życie przeżyć bez "pracy" – mówił do młodzieży.

Uczniowie brali także udział w spotkaniu pod nazwą Galeria Zawodów, gdzie prezentowano specyfikę pracy programisty, kierowcy czy sprzedawcy usług. Celem uczestnictwa w Targach Pracy było zainspirowanie młodzieży do szukania pracy zgodnej z własnymi zainteresowaniami, talentami i predyspozycjami. 

Odsłony: 561

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu