Spotkanie uczniów Staszica z przedstawicielami firmy LKW–Walter.

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: sobota, 21, październik 2017 Izabela Janus Drukuj E-mail

11 października 2017 r. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu gościł po raz kolejny przedstawicieli wiodącej na europejskim rynku firmy transportowej LKW – Walter (Internationale LKW – Walter Transportorganisation AG) z siedzibą w Wiedniu (Austria), w celu zaprezentowania firmy oraz jej oferty uczniom Technikum o profilu Technik Logistyk i Technik Agrobiznesu.

W spotkaniu wzięło udział 49 uczniów klas 2,3 oraz 4 w/w Technikum. Po wykładzie i rozmowie z panem Janem Michaelem Ehrenreich oraz panem Krzysztofem Adamczukiem uczniowie zainteresowani pracą lub praktykami w firmie mogli wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Dwoje z nich przeszło pierwszą część rozmowy ze skutkiem pozytywnym, na drugą zostaną zaproszeni w ciągu najbliższych tygodni do siedziby firmy w Wiedniu.

Współpraca ZSZ im. Stanisława Staszica z firmą LKW – Walter trwa od 2012 r. Polega na:
- corocznych wizytach przedstawicieli firmy LKW – Walter w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, w celu zaprezentowania firmy oraz jej oferty uczniom Technikum o profilu Technik Logistyk i Technik Agrobiznesu,
- corocznych wyjazdach uczniów w/w Technikum do Wiednia w celu zwiedzania firmy LKW – Walter,
- organizacji praktyk w firmie LKW – Walter dla zainteresowanych nią uczniów Technikum profilu Technik Logistyk i Technik Agrobiznesu.

Współpraca ma na celu:
- poszerzanie wiedzy przez uczniów Technikum o profilu Technik Logistyk i Technik Agrobiznesu, dotyczącej ich przyszłego zawodu,
- doskonalenie kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego zawodowego
- stworzenie możliwości odbycia praktyk w firmie LKW - Walter dla zainteresowanych uczniów w/w Technikum,
- poznanie oferty ewentualnego przyszłego pracodawcy.

Wzorem lat ubiegłych wiosną 2017r. wybrani uczniowie klas Technikum o profilu Technik Logistyk i Technik Agrobiznesu będzie uczestniczyło w wycieczce do Wiednia, w celu zwiedzania firmy oraz stolicy Austrii.

Organizatorzy:
Justyna Chodorowska - Barucha
Izabella Janus

 

Odsłony: 522

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu