Staszic dba, Staszic pamięta

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: sobota, 04, listopad 2017 Izabela Korgól-Obuch Drukuj E-mail

Już od ponad 15 lat młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu pamięta o swoich zmarłych nauczycielach. Jak co roku przed 1 listopada dali wyraz pamięci i wdzięczności swoim mistrzom.

W dniu 27 października 2017 roku, uczennice pod opieką pani: Alicji Jadczak oraz Izabeli Korgól-Obuch, wzięły udział w akcji sprzątania grobów. W prace porządkowe zaangażowały się dziewczęta z klasy 1N. Nagrobki nauczycieli i wychowawców oczyszczone zostały z liści i gałęzi. Na każdym posprzątanym grobie został zapalony znicz. Zapał młodzieży oraz zachęty ze strony opiekunów sprawiły, że przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzono wszystkie zaplanowane groby.

Najwięcej troski wymagały mogiły, na które oprócz uczniów nikt od lat nie przychodzi. W takich przypadkach świeca zapalona przez młode pokolenie Staszica jest jedynym płomykiem pamięci. Uczniowie chcieli wiedzieć jacy byli nauczyciele sprzed lat, jakich przedmiotów uczyli i co się z nimi stało. Byli zaskoczeni, że niektórzy czynnie działali w obronie naszego kraju – będąc np. w AK . To sprawiło, że wyjście na cmentarz było nie tylko porządkowaniem grobów, ale stało się lekcją historii.
Bycie uczniem Staszica to nie tylko lekcje i zadania domowe, to nauka bycia człowiekiem, który dba i pamięta o ludziach, którzy tworzyli szkołę i jej atmosferę.Odsłony: 378

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu