Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2017 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

W dniach 13 – 17 listopada 2017 r. nasza szkoła brała udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości – „Otwarta Firma”, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Ideą programu jest stworzenie możliwości bezpośrednich kontaktów z instytucjami i przedsiębiorcami oraz pomoc w planowaniu dalszej drogi edukacyjno-zawodowej, potrzebnej do wejścia na rynek pracy.

Uczniowie wzięli udziału w warsztatach i spotkaniach z przedstawicielami różnych instytucji. W dniu 14 listopada młodzież klasy 2F – technik agrobiznesu, uczestniczyła w spotkaniu z Panią Aleksandrą Magierą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu, która przedstawiła zasady funkcjonowania Agencji, możliwości zatrudnienia i rozwoju. Młodzież zadawała szereg pytań związanych z ich kierunkiem kształcenia oraz dopłatami bezpośrednimi w rolnictwie. W tym samym dniu klasa 1L wzięła udział w warsztatach „Pomysł na biznes - krok przed startem”, które prowadził Pan Piotr Habowski - dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, działającego przy Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Uczniowie przygotowali pomysły które pozwolą im w przyszłości założyć własną firmę i odnieść sukces na rynku pracy.

GEWW dniach 16 i 17 listopada dla klas III i IV technikum, doradca zawodowy Pani Emilia Jończyk-Gorzelska zorganizowała spotkanie z pośrednikiem pracy Panią Danielą Kotulą z Młodzieżowego Biura Pracy w Opolu. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje jednostka, zostali poinformowani o możliwościach znalezienia pracy w kraju za granicą. Pod koniec spotkania mieli możliwość wypełnić ankietę poszukującego pracy w czasie wolnym od zajęć. Wieloletnia współpraca z instytucją skutkuje ciekawymi ofertami pracy dla młodzieży, szkoleniami i kursami w różnych obszarach zawodowych.
Za udział i zaangażowanie w realizację programu „Otwarta Firma” przedstawiciele instytucji otrzymali spersonalizowane certyfikaty potwierdzające współpracę ze szkołą.
Poprzez podejmowanie powyższej inicjatywy firmy i instytucje promują siebie, poznają potencjalnych pracowników i wspierają szkołę w rozwijaniu ciekawości poznawczej uczniów. Szkoła natomiast umożliwia młodym ludziom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy, inspiruje młodzież do przedsiębiorczych zachowań w miejscu zamieszkania i poszanowania każdej pracy.

Odsłony: 327

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu