„Szlachetna Paczka” w naszej szkole

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 07, grudzień 2017 Beata Hanulewicz Drukuj E-mail

Rodzice, Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’. Zbiórka odbyła się na potrzeby czteroosobowej rodziny ze Zdzieszowic. Jedna z córek cierpi na mitochondrialną chorobę genetyczną oraz czterokończynowe porażenie kończynowe.

Najważniejszymi potrzebami rodziny są: koszulka pionizująca oraz leki, które pochłaniają większość budżetu domowego. Inicjatorami akcji były uczennice klasy 1N, kształcące się w zawodzie fryzjer.
Zbiórka rozpoczęła się od kwesty uczniowskiej, podczas której zebrano ponad 800 zł. W następnym dniu akcja przeniosła się na korytarz szkolny, gdzie uczennice zorganizowały bufet. Odwiedzający mogli skorzystać z szerokiej oferty ciast, ciasteczek, babeczek i tym podobnych cudów. Na pokrzepienie oferowana też była kawa i herbata. W godzinach rannych poczęstunek dostępny był dla Uczniów oraz Pracowników szkoły. Po południu naszą działalność licznie wsparli Rodzice, którzy przyszli do szkoły na zebrania klasowe. Oprócz pieniędzy zebrano również dary rzeczowe.
Efekt zbiórki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Podczas dwóch dni akcji zebrano łącznie 3 104,52 zł.
Szlachetna Paczka to wspaniałe przedsięwzięcie, wzruszające, pełne pozytywnych emocji, ale i wymagające dużego poświęcenia i pracy zespołowej. Bardzo dziękujemy wszystkim za przyniesione dary i za czas, który poświęcili na przygotowanie zbiórki. Szczególnie dziękujemy za pomoc: z klasy 2L Agnieszce Wojciechowskiej; z klasy 1C Weronice Borgul, Wanessie Schathirt; Maciejowi Kryczce, Dominice Wieszołek, Carmen Zimmerman, Natalii Bartha; z klasy 1N Annie Jurkiewicz, Wiktorii Łobodzie, Julii Gordzielik, Marcelinie Łopacie, Aleksandrze Salomon, Julii Cebuli, Weronice Jambor, Anastasii Lunhul, Annie Kulik; z klasy 1T Wiktorii Janik; z klasy 2A Wiktorii Łazaż; z klasy 3A Monice Przelor; z klasy 3F Julii Zdzuj, Karolinie Staś; z klasy 2W Emilii Stefaniak; z klasy 2G Szymonowi Wojniakowi, Aleksandrze Sawickiej, Weronice Wyborskiej, Jessice Klimas. W akcję zaangażowani byliśmy wszyscy, ale te osoby poświeciły zdecydowanie więcej czasu.


Dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych Uczniów oraz nauczycielom i wychowawcom za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Koordynatorki:
Beata Hanulewicz
Agnieszka Zamojska

Odsłony: 390

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu