Fryzjerzy w gimnazjum

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 04, styczeń 2018 Beata Hanulewicz Drukuj E-mail

W dniu 19 grudnia 2017 r. odbył się pokaz dla uczniów Gimnazjum Publicznego nr 8 w Opolu. Zajęcia odbywały się na terenie gimnazjum. Udział w pokazie wzięły uczennice klasy 3F oraz 1T, które wykonywały stylizacje na włosach gimnazjalistek i gimnazjalistów. Nadzór nad uczniami sprawowały nauczycielki przedmiotów zawodowych fryzjerskich: mgr Agnieszka Zamojska oraz mgr Beata Hanulewicz. Wyjście zorganizowane zostało przy współpracy ze szkolnym doradcą zawodowym – mgr Emilią Jończyk-Gorzelską.

Organizacja lekcji otwartych miała na celu:

1. Promocję szkoły, a w szczególności kierunków fryzjerskich,
2. Rozbudzenie zainteresowań fryzjerskich wśród gimnazjalistów jak i uczniów biorących bezpośredni udział w tworzeniu fryzur,
3. Przełamanie oporów uczniów wobec pracy z modelką,
4. Przełamanie oporów uczniów wobec pracy przed publicznością,
5. Integrację uczniów klas fryzjerskich.
6. Rozwijanie umiejętności projektowania fryzur.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczyciele i uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 8 w Opolu zaprosili uczennice naszej szkoły. Młodzi fryzjerzy mieli szansę sprawdzić się przy pracy z prawdziwymi modelkami i modelami. Ponadto przeprowadzali z nimi rozmowy dotyczące wyboru szkoły i przyszłego zawodu. Uczniowie oraz nauczyciele zachęcali gości do podjęcia nauki na kierunkach fryzjerskich. Młodzi adepci fryzjerstwa udzielali porad dotyczących doboru właściwych fryzur, sposobu pielęgnacji włosów oraz skóry głowy.
Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, w szczególności dziewcząt. Zaciekawieni pracą fryzjerów byli również nauczyciele oraz pracownicy administracyjni szkoły, z którymi nauczycielki rozmawiały na temat kierunków kształcenia Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu.

Odsłony: 479

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu