Jak przygoda to tylko w Warszawie :)

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 06, luty 2018 Jolanta Argier, Elżbieta Pater Drukuj E-mail

Śmiało można powiedzieć, że wycieczki do Warszawy są już tradycją Staszica. Każdego roku chętni uczniowie mają niepowtarzalną okazję zwiedzać naszą piękną stolicę podczas 5-dniowej wyprawy pełnej niezapomnianych atrakcji turystycznych i kulturalnych. Tak było i w tym roku szkolnym.

Program wycieczki był, jak zwykle, bardzo bogaty i intensywny. Obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego, Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich, Wojskowego Cmentarza Powązkowskiego, Siedziby Parlamentu, Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, Muzeum Więzienia Pawiak i wiele, wiele innych.
Dużą atrakcją była kulturalna strona naszego wyjazdu, czyli zwiedzanie Teatru Wielkiego od kulis, obejrzenie fragmentu próby opery ,,Zaczarowany flet”.Dodatkowo uczestnicy wycieczki spędzili dwa niezapomniane wieczory w Teatrze Komedia i Teatrze Kwadrat, w których obejrzeli spektakle „Trzy sypialnie” i „Żona potrzebna od zaraz” z fantastyczną rolą Marii Pakulnis.

Każdy dzień był bardzo intensywny, rozpoczynał się we wczesnych godzinach porannych, a kończył bardzo, bardzo późnym powrotem do schroniska.
Warte podkreślenia jest to, że uczestnicy wycieczki poznawali Warszawę nie z okien autokaru, ale przemierzali wiele kilometrów na własnych nogach oraz wykorzystywali bardzo sprawnie działającą komunikację miejską. Taki sposób przemieszczania się i ogromna różnorodność programu wycieczki umożliwiły poznanie tętniącego życia naszej stolicy. Warszawa urzekała wszystkich uczestników zderzeniem nowoczesności z pozostawionym nam, przez poprzednie pokolenia, dorobkiem kulturowym i historycznym miasta. Już teraz organizowany jest w marcu kolejny wyjazd do naszej pięknej stolicy. Tym razem będzie to krótki, weekendowy wyjazd dla miłośników teatru. W planie dwa spektakle teatralne i widowisko muzyczne.

Odsłony: 522

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu