DZIEŃ OTWARTY DLA UCZELNI, INSTYTUCJI I SZKÓŁ POLICEALNYCH W STASZICU

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 12, luty 2018 Grzegorz Jachymiak Drukuj E-mail

Dnia 1 lutego 2018 roku w ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez doradcę zawodowego Panią Emilię Jończyk-Gorzelską z przedstawicielami uczelni wyższych, instytucji i szkół policealnych.

Mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach reprezentantów takich uczelni jak: Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Wyższa Szkoła Bankowa, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, instytucji: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu i Komenda Wojewódzkiej Policji w Opolu. Pierwszy raz odwiedzili nas przedstawiciele szkół policealnych: TEB Edukacja i ŻAK Opole. 

Tegoroczni maturzyści zostali zapoznani z zasadami rekrutacji na rok akademicki 2018/2019, kierunkami kształcenia oraz warunkami studiowania w naszym regionie. Maturzyści mieli możliwość zadawania pytań i uzyskiwania szczegółowych odpowiedzi na zadane pytanie, a sprzyjał temu charakter spotkania który przybrał formę targów. Ogromne zainteresowanie wzbudziła służba wojskowa i policyjna. Uczelnia z Nysy zaprezentowała pokazy i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przedstawiła szczegółowo każdy kierunek. Uczniowie dostali ulotki i foldery oraz gadżety reklamowe. W tym roku już uczniowie klas III technikum interesowali się swoją przyszłością zawodową i także mieli możliwość rozmów z przedstawicielami wymienionych placówek.

Naszym maturzystom życzymy trafnych wyborów edukacyjnych i zawodowych oraz zdania matury!

Przygotowała:
Emilia Jończyk - Gorzelska
Doradca zawodowy

Odsłony: 441

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu