Logistyka w wojsku

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 22, luty 2018 Marta Jasińska Drukuj E-mail

W dniu 21 lutego br dwie klasy pierwsze (1C i 1L) kształcące się w zawodzie technik logistyk pod opieką Pań: Elżbiety Adaszyńskiej–Świerc, Marty Jasińskiej oraz Emilii Jończyk-Gorzelskiej miały okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawym wykładzie, który odbył się w murach Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu w ramach porozumienia jakie posiada nasza szkoła z uczelnią.

Wykład opiewał wokół tematyki logistyki na misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie oraz kultury krajów muzułmańskich. Pan płk Wojciech Grzybowski przedstawił młodzieży na czym polega praca logistyka w wojsku oraz podczas misji pokojowej. Zachęcał młodzież do nauki przedmiotów zawodowych oraz języków obcych i wskazywał jakie w przyszłości będą mieli z tego wymierne korzyści. Pan chorąży Stanisław Gaweł przybliżył młodzieży kwestie misji od strony historii i kultury jaka panuje w krajach arabskich. 

Panowie przywieźli ze sobą stroje oraz mapy. Pokazali także młodzieży jak wygląda zabezpieczenie żywności podczas misji wojskowych.
Zarówno młodzież jak i nauczyciele byli zafascynowani tym co widzieli i słyszeli. Te obrazy i słowa na długo pozostaną w pamięci.

Odsłony: 810

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu