Spotkanie z pracodawcami

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 01, marzec 2018 Piotr Dzierwa Drukuj E-mail

Dnia 28.02.2018 odbyło się w auli szkolnej spotkanie z pracodawcami i pracownikami przemysłu graficznego. Zaproszenia zostały wysłane do wybranych zakładów pracy w których nasi uczniowie mają praktyki zawodowe. 

Klasy graficzne na początku spotkania wysłuchały prezentacji nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Piotra Dzierwy na temat: „Zawód – grafik?” oraz wprowadzenia pracodawców w specyfikę kształcenia zawodowego, analizy wyników egzaminów zewnętrznych, a także przedstawiono rezultaty ankiet jakie przeprowadzono po odbyciu praktyk przez uczniów.
Jako kolejna wystąpiła p. Alina Szewców pracownik firmy P&J Drukarnia, która opowiadała o specyfice zatrudnienia na stanowisku grafika.
Na zakończenie swoją prelekcję miał p. Krzysztof Koroll twórca i właścicel firmy RivalDesign, który opowiadał o pracy w zawodzie grafika z punktu widzenia pracodawcy i scharakteryzował sylwetkę oczekiwanego pracownika oraz jak wejść i znaleźć niszę na rynku i jak na niej skorzystać.

Całość spotkania była bardzo owocna i mamy nadzieję, pomocna dla klas graficznych naszej szkoły. 
Warto zaznaczyć, że pani Alina Szewców i pan Krzysztof Koroll są absolwentami naszej szkoły.

Odsłony: 732

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu