Wycieczka zawodowa do LKW WALTER.

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 27, marzec 2018 Izabela Janus Drukuj E-mail

W dniu 22 marca 2018 r. uczniowie klas II, III oraz IV technikum agrobiznesu i logistycznego wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Wiednia w ramach zaproszenia przez firmę LKW Walter. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją i pracą firmy.

Grupa LKW WALTER jest jednym z odnoszących największe sukcesy austriackich koncernów prywatnych, jest wiodącą na europejskim rynku ładunków całopojazdowych firmą transportową. Zajmuje się organizacją transportów samochodowych w całej Europie jak również na Bliski Wschód i do Afryki Północnej.

Uczniowie w czasie spotkania z przedstawicielami firmy zapoznali się z filozofią firmy, która oparta jest na założeniu, że człowiek w swoim ekonomicznym działaniu szuka sensu i zadań, które umożliwią mu rozwój własnej osobowości. LKW WALTER jest jednym z najbardziej wielostronnych kulturowo przedsiębiorstw w Europie. W czasie spotkań z pracownikami nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć , jak pracuje się w wielokulturowych zespołach, złożonych z przedstawicieli ponad 41 narodów. Zapoznając się z organizacją firmy można było poczuć atmosferę rodzinnej atmosfery i ducha pracy zespołowej. Podsumowanie spotkania odbyło się w firmowym audytorium i oprócz poczęstunku, którym zostaliśmy ugoszczeni, każdy uczeń mógł swobodnie porozmawiać z przedstawicielami firmy. Dzięki udziałowi nauczycieli - języka niemieckiego oraz przedmiotów branży logistyczno–technicznej naszej szkoły, nawiązaliśmy kontakty, które zaowocują praktykami zagranicznymi dla naszych uczniów oraz ofertą pracy dla absolwentów naszej szkoły. Wycieczka do LKW WALTER była doskonałym pretekstem do zwiedzenia Wiednia i zapoznania się z jego historią.

Pierwszym punktem wycieczki był wykład na temat firmy LKW WALTER. Główna prowadząca pani Ewa Miszczyszyn przedstawiła prezentację na temat firmy, następnie mogliśmy się zapoznać z pracą osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych realizowanych transportem samochodowym i kombinowanym. W tym samym czasie uczniowie odnoszący największe sukcesy w nauce języka niemieckiego oraz przedmiotów zawodowych mogli odbyć rozmowy kwalifikacyjne o praktykę i pracę z panem Thomasem Denkingerem. Firma LKW Walter to jedno z największych przedsiębiorstw transportowo-logistycznych na rynku europejskim. W Wiedniu-Neudorf oraz w Kufstein w Tyrolu organizowanych i koordynowanych jest ponad milion transportów rocznie. Firma zatrudnia 1400 pracowników z 41 krajów, w tym około 150 z Polski.
Drugim punktem wycieczki był spacer po centrum Wiednia, gdzie uczniowie mogli między innymi zobaczyć Katedrę Św. Szczepana.

Organizatorzy wycieczki:

Izabella Janus
Marta Jasińska
Anna Orlińska

Odsłony: 966

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu