Podróż przez epoki już za nami

Kategoria: Wiosenne Inspiracje Opublikowano: środa, 18, kwiecień 2018 Agnieszka Zamojska Drukuj E-mail

Już po raz trzynasty Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu gościł w swoich progach młodych adeptów fryzjerstwa, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim „Wiosenne Inspiracje”. W tym roku motywem przewodnim tworzonych fryzur była „Podróż przez epoki”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie fryzjer oraz technik usług fryzjerskich. Zadaniem uczestników było wykonanie na modelce pełnej stylizacji, obejmującej fryzurę, strój oraz makijaż, inspirowanej wiosną oraz tematem.

Po raz drugi konkurs ma rangę zawodów międzynarodowych. W tym roku uczestniczyli w nim nie tylko zawodnicy z Opolszczyzny, Śląska czy Dolnego Śląska. W szranki stanęli również uczniowie ze szkół zawodowych z Mannheim w Niemczech oraz z Námestovo na Słowacji.

Konkurs organizowany jest z myślą o młodych fryzjerach. Na celu ma propagowanie twórczych postaw uczniów, rozwijanie w nich pasji do zawodu. Jest znakomitą okazją do spotkań dla nauczycieli związanych z fryzjerstwem, fryzjerów-stylistów, przedsiębiorców z branży beauty i uczniów różnych szkół oraz zainteresowaną młodzież. Jest to impreza nietuzinkowa, pełna kolorów, zapachu wiosny oraz „młodej, pozytywnej energii”. Ilość zgłoszonych zawodników, najwięcej w historii konkursu (aż 58 uczniów) świadczy o potrzebie organizacji takich imprez.

Co roku wiele firm oraz instytucji wspiera organizację konkursu. W tym roku patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Opola, Kurator Opolski, Konsul Republiki Federalnej Niemiec oraz Izba Rzemieślnicza w Opolu. Patronat medialny udzieliła Telewizja Polska Oddział w Opolu oraz Radio Opole. Hojność wielu sponsorów spowodowała, ze laureaci otrzymali Statuetki, Medale oraz wiele atrakcyjnych przyborów i narzędzi potrzebnych w zawodzie fryzjer. Stylizacje oceniane były przez jury składające się z profesjonalistów z branży fryzjerskiej i kosmetycznej.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili się do konkursu. Ich prace były spektakularne. Na głowach powstawały zarówno mocno rozbudowane konstrukcje inspirowane barokiem, misterne warkoczyki wywodzące się ze starożytnego Egiptu, jak również piękne, duże objętości rodem z lat 60-tych XX wieku. Szczególne podziękowania należy także skierować do modelek, które dzielnie wytrzymywały wszystkie zabiegi, jakim zostały poddane ich włosy.

A oto nasi laureaci:

- Miejsce I - Daniela Vrabcová ze szkoły Stredná Odborná Škola Námestovo na Słowacji,
- Miejsce II - Daria Rewicka z Zespołu Szkół nr 2 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie,
- Miejsce III - Paulina Żwawiak z Zespołu Szkół Budowlanych im. Ks. Jerzego Piasta w Brzegu

oraz trzy wyróżnienia:

- Magdalena Chromik z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie Koźlu,
- Aleksandra Wagner Z Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie,
- Yana Kapak Z zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu.

Dodatkowe wyróżnienia członków jury otrzymały: Natalia Bogusz oraz Wiktoria Franecka.


Serdecznie zapraszamy na równie piękne i pełne kreatywności wydarzenie już za rok.

Odsłony: 519

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu