Staszic w rytmie działania Opola

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: środa, 12, wrzesień 2018 Izabela Korgól-Obuch Drukuj E-mail

W dniu 11 września 2018 roku grupa uczniów z klasy 2L, 2N, 3A, 3G oraz 4A, pod opieką Pani Izabeli Korgól-Obuch oraz Pana Józefa Raudzisa uczestniczyła w debacie i zajęciach warsztatowych na temat: ,,Opole w rytmie działania".

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu wypełniło się po brzegi młodzieżą opolskich szkół średnich. Obecny na debacie Prezydent Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski przywitał zgromadzonych gości. Kolejnym punktem programu była prezentacja filmu promującego Budżet Obywatelski Opola. Następnie swój wykład poprowadził Jan Mela, podróżnik, działacz społeczny, zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku. Po wystąpieniu Jaśka Meli odbyła się debata prowadzona przez Pana Macieja Nowaka z udziałem:

Arkadiusza Wiśniewskiego – Prezydenta Miasta Opola,
Tomasza Halskiego – Rektora Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu,
Bartłomieja Kostrzewy – Wiceburmistrza Brzegu oraz 
Andrzeja Kałamarza – Burmistrza Głogówka. 

W dalszym ciągu wydarzenia młodzież została podzielona na grupy warsztatowe, na których pracowali nad pomysłami z budżetu obywatelskiego. Zadaniem grupy było również podanie cech dobrego lidera. Wygrała grupa, która zajęła się pomysłem z ławeczkami solarnymi wyposażonymi w ładowarki. Uczniowie zrozumieli, że do działania potrzebna jest grupa ludzi – nie jednostki.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego
Izabela Korgól-Obuch
Józef Raudzis

Odsłony: 960

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu