Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: niedziela, 30, wrzesień 2018 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

W dniu 26 września 2018 roku grupa uczniów z klasy 3A pod opieką Pani mgr Emilii Jończyk-Gorzelskiej, uczestniczyła w wyprawie do Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

20180926 120834 resizedMiejsce to organizuje dostępne dla wszystkich spotkania, które mają na celu przybliżenie wiedzy o innych krajach oraz ich kulturze. Uczniowie podczas wycieczki mieli szansę uczestniczyć w jednej z tych prezentaji, która dotyczyła wszystkim nam znanej, słonecznej Hiszpanii. Godzinne zajęcia prowadzone były przez Panią Nurię, hiszpankę, która mieszka obecnie w Polsce. W trakcie wykładu przekazany został szeroki wachlarz informacji o danym kraju, zaczynając od usytuowania państwa, jego zabytków, wynalazków po kulturę, muzykę oraz zabawne fakty o jego historii. Dzięki przemiłej prowadzącej, która nieustannie rozbawiała słuchaczy, czas upłynął w miłej i ciepłej atmosferze, a uśmiech nie opuszczał uczniów aż do samego końca.

20180926 120438 resized

 
Podczas zajęć prowadzony był konkurs, w którym chętne osoby mogły spróbować swoich sił, jednak odpowiedź musiała paść jedynie po angielsku, ponieważ ten język używany był podczas całego spotkania. Jedynym wyjątkiem był język hiszpański, którym od czasu do czasu posługiwała się nasza prowadząca. Dzięki tej wyprawie uczniowie dowiedzieli się wiele o danym kraju, a prowadząca, która pochodzi z omawianego kraju, podwójnie powiększyła fascynację oraz zainteresowanie Hiszpanią.

Przygotowała:
Victoria Łukaszyńska klasa 3A

Odsłony: 1738

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu