STASZIC na Targach HAIR FORUM 2018

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: sobota, 27, październik 2018 Beata Hanulewicz Drukuj E-mail

Adepci fryzjerstwa Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu uczestniczyli w październiku w wyjeździe na targi branżowe.

"Dnia 20 oraz 21 października 2018 odbyły się targi fryzjerskie Hair Forum 2018 w Warszawie, na które wybraliśmy się grupą fryzjerską wraz z panią Beatą Hanulewicz oraz panią Agnieszką Zamojską. Na targi pojechaliśmy Pendolino. Gdy dojechaliśmy do Warszawy, udaliśmy sie prosto do Centrum Targowo-Kongresowego" - Iza, druga klasa technikum. 

"Działo się bardzo dużo przez te dwa dni. Na targach było wiele stanowisk, gdzie można było coś kupić, nauczyć się czegoś nowego oraz popatrzeć na prace innych fryzjerów" - Weronika, druga klasa technikum."Na targach kupiłem moje pierwsze nożyczki. Wybór był ogromny, jednak z pomocą nauczycieli zdecydowałem się na sprawdzony model, który wykorzystałem w hostelu do pierwszego strzyżenia" - Mateusz, druga klasa technikum.

"Najbardziej podobała mi sie "Strefa ucznia". Była ona przeznaczona dla uczniów, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności lub nauczyć się danego strzyżenia lub upięcia włosów. Znajdowały się tam bardzo pomocne i doświadczone osoby, które same prezentowały fryzury lub strzyżenia krok po kroku" - Dominika, druga klasa szkoły branżowej.

"Najbardziej podobała mi się scena główna. Odbywały się tam różne pokazy, np. nowej kolekcji kolorów. Muzyka była odpowiednio dobrana i nagłośniona do różnych typów pokazów" - Estera, druga klasa szkoły branżowej.

"Osoby z dobrym wykształceniem fryzjerskim przekazywały nam nowe metody stylizacji fryzur, wykonywane na włosach znanych aktorów, m.in. Krystyny Mazurówny, Jakuba Świderskiego czy Michała Lesienia" - Andrea, druga klasa technikum.

"Drugi najlepszy moim zdaniem pokaz nazywał się "Steam Punk Show by Adam Szulc Barber Team". Był to pokaz fryzjerstwa męskiego w stylu steam punk, dopełniony rebeliancką muzyką. Wszystko podrasowane było inspiracjami Wieku Pary" - Wiktoria, druga klasa technikum.

"Kolejnym ciekawym pokazem był pokaz ślubnych upięć. Modelki wychodziły w pięknych fryzurach i sukniach, dzięki czemu można było czerpać wiele modnych inspiracji" - Sara, trzecia klasa technikum.

"Pokaz sukien ślubnych był bardo wzruszajacy. Jedne fryzury były mocno upięte, z wieloma zdobieniami, zaś inne ładnie wyczesane i delikatne" - Julia, druga klasa szkoły branżowej.
"Ciekawym przeżyciem był występ na scenie głównej ARTFUSION. Pokaz ten odbył się przy akompaniamencie skrzypaczki, która jako jedyna w całej Europie posiada diamentowe skrzypce" - Natalia, druga klasa technikum.

"Nowością, która pojawiła się po raz pierwszy na targach fryzjerskich była specjalna scena z pokazami barberskimi – Barber's Corner. Odbyło się tam naprawdę wiele pokazów, które pokazały mi, że jest to dziedzina fryzjerstwa skierowana głównie do mężczyzn. Pokaz Kim Powell upewnił mnie jednak w przekonaniu, że kobiety w tym zawodzie mają szansę i mogą go wykonywać z dużym powodzeniem" - Sara, druga klasa technikum.

"Ogólnie targi były zorganizowane bardzo dobrze, ciekawych rzeczy nie brakowało. Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu i zakupów. Za rok mam zamiar znów pojechać" - Paulina, druga klasa technikum
.

Odsłony: 2196

Oferta edukacyjna Staszica

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu