Ślubujemy ...

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: środa, 21, listopad 2018 Agnieszka Błaut Drukuj E-mail

Uczniowie siedmiu klas pierwszych w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu mogą już czuć się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

W dniu 20 listopada 2018 roku wzięli udział w jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu szkoły – uroczystym ślubowaniu klas pierwszych.

Apel składał się z części oficjalnej, w której wszystkie pierwszaki złożyły ślubowanie obiecując, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz reprezentować, szanować i kultywować tradycje szkoły. Kolejnym etapem uroczystości była część artystyczna. W naszej szkole ślubowanie klas pierwszych wiąże się z dniem patrona szkoły, dlatego uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiorysem Stanisława Staszica i jednym z jego najpopularniejszych cytatów „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Zakończenie uroczystości okazało się być „najsmaczniejszym” momentem programu, ponieważ każda klasa pierwsza przygotowała poczęstunek, aby jeszcze bardziej uczcić ten dzień.

Odsłony: 637

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu