Wyróżnienia dla naszych wolontariuszy

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: czwartek, 13, grudzień 2018 Anna Wójciak-Sokołowska Drukuj E-mail

Wyróżnienia dla wolontariuszy ze Staszica na XVIII Opolskiej Gali Wolontariatu.

W dniu 5 grudnia uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu zostały wyróżnione za swoje zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi oraz instytucjom, w trakcie trwania XVIII Opolskiej Gali Wolontariatu. Uczennice Ewa Wacławczyk, Nikola Palak, Anna Dratwa, Marta Potapska, Karina Baron, Aleksandra Salomon oraz Kornelia Karkos odebrały dyplomy oraz upominki z rąk takich osobistości jak: wiceprezydent Przemysław Zych, pan Zdzisław Markiewicz z MOPR w Opolu czy pani Dorota Piechowicz-Witoń z Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

Uroczystość rozdania dyplomów miała miejsce Ratuszu, w sali Karola Musioła w Opolu, przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Jak podkreślają organizatorzy, ta Gala to wyraz uznania za i trud, czas i umiejętności, które wolontariusze poświęcają innym.

Jesteśmy ogromnie dumni, że nasze uczennice mimo obowiązków związanych z nauką szkolną, zajęciami pozalekcyjnymi, dojazdami czy obowiązkami domowymi potrafią podzielić się swoim bezcennym czasem oraz częścią własnego „Ja” z osobami w potrzebie. Jest to piękny wyraz człowieczeństwa oraz postawy otwartości na drugiego człowieka, w duchu empatii. Mamy nadzieję, że taka postawa zainspiruje pozostałą społeczność szkolną do pomocy innym i dzięki temu „Świat”, który wszyscy tworzymy będzie coraz lepszy.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy :-)

 

Odsłony: 843

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu