„Szlachetna Paczka” ponownie zapakowana

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 17, grudzień 2018 Beata Hanulewicz Drukuj E-mail

W Staszicu rodzice, uczniowie i pracownicy ponownie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Tym razem zbiórka odbyła się na potrzeby dwuosobowej rodziny z Opola. Inicjatorkami akcji były uczennice klasy 2N Szkoły Branżowej, kształcące się w zawodzie fryzjer.

Zbiórka rozpoczęła się od kwesty uczniowskiej, podczas której zebrano ponad 700 zł. 3 grudnia akcja przeniosła się na korytarz szkolny, gdzie uczennice zorganizowały bufet. Odwiedzający mogli skorzystać z szerokiej oferty ciast, ciasteczek, babeczek i tym podobnych cudów. Na pokrzepienie oferowana też była kawa oraz zimowa aromatyczna herbata. W godzinach rannych poczęstunek dostępny był dla uczniów oraz pracowników szkoły. Po południu naszą działalność licznie wsparli rodzice, którzy przyszli do szkoły na zebrania klasowe. Oprócz pieniędzy zebrano również dary rzeczowe: żywność, środki czystości, ubrania.
Efekt zbiórki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Na potrzeby rodziny udało się zebrać 2 712 zł, co pozwoliło zakupić 2 tony węgla, kanapę do spania oraz mikrofalówkę.


Dziękujemy wszystkim rodzicom naszych uczniów oraz nauczycielom i wychowawcom za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. To dzięki Wam do rodziny podczas finału „Szlachetnej paczki” trafiło 13 dużych paczek z darami oraz dostarczony zostanie węgiel i kanapa.

Koordynatorki: Beata Hanulewicz i Agnieszka Zamojska

Odsłony: 1468

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu