Staszic łowi muzyczne talenty!

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 17, grudzień 2018 Justyna Chodorowska-Barucha Drukuj E-mail

Już po raz dziewiąty w ZSZ im. Staszica uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu opolskiego udowodnili, że zagraniczna piosenka może być świetnym sposobem na opanowanie języka obcego. Z językami Dostojewskiego, Goethego, Szekspira czy Cervantesa zmierzyło się 30 wykonawców, z których Jury wyłoniło 3 laureatów w dwóch kategoriach konkursu.

W pierwszej kategorii wystąpili uczniowie szkól podstawowych oraz gimnazjum. Jury oceniało zarówno możliwości techniczne, umiejętności wokalne, językowe jak i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcą została Kinga Dolipska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Wawelnie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych, zdaniem Jury, najlepiej zaprezentował się Dominik Kucharczyk z autorskim utworem pt. „ Something”. Zdobywca pierwszej nagrody jest reprezentantem Zespołu Szkól Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu.

Konkurs już po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola- Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty- Pana Michała Sieka, TVP 3 Opole, Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Opolu, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku (TSKN) oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

Nowością tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2018” była „Nagroda Specjalna”, którą ufundował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu. Nagroda trafiła do duetu- Patrycji Dorosiewicz i Joanny Miki z Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu.
Na deskach „Staszica” już od 9 lat odbywa się nietypowa lekcja języka obcego, która przyciąga coraz większą liczbę uczniów powiatu opolskiego. Na te „rozśpiewane zajęcia” co roku zapraszają nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego - Panie Justyna Chodorowska-Barucha, Izabella Janus oraz Izabela Kołodziejczyk.


W kolejnej rywalizacji muzycznej uczestnicy wraz ze swoimi nauczycielami będą mieli możliwość świętować Jubileusz 10-lecia Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Łowcy Talentów”, na który organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają.

Odsłony: 1547

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu