!!! Staszic Mistrzem Województwa !!!

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 21, styczeń 2019 Izabela Korgól-Obuch Drukuj E-mail

17 stycznia 2019 roku w Niemodlinie odbył się turniej unihokeja o mistrzostwo województwa. W rozgrywkach udział wzięło pięć drużyn: Zespół Szkół Mechanicznych w Nysie, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Zespół Szkół w Łambinowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu.

Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym’’. Wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani do zawodów. Walka była zacięta, ponieważ każda drużyna chciała zwyciężyć. Pierwszy mecz zagraliśmy z II LO z Opola, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Staszica. Kolejnym naszym przeciwnikiem był ZSPO Nysa. Ten mecz niestety zakończyl się dla nas porażką 3:2, która póżniej okazała się motywacją do dalszej walki. Rywalizacja z ZS Mechanicznych z Nysy zakończyła się wygraną na naszą korzyść 1:0. Ostatnią drużyną, z którą przyszło nam się zmierzyć była zaprzyjaźniona drużyna z Łambinowic. Ten mecz potwierdził tylko bardzo dobrą formę zawodników Staszica kończąc się wynikiem 3:0 dla drużyny z Opola. Ostatecznie chłopcy z ZSZ Staszica zajęli 1 miejsce usykując tym samym tytuł Mistrza Województwa. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Nysy ZSMechaniczych. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ZSPO z Nysy, a czwarte miejsce przypadło dla ZSO nr II z Opola. Ostanie miejsce zajęła drużyna z Łambinowic.

Wszystkim drużynom należą się gratulacje. Naszym zawodnikom ogromne brawa za walkę i wytrwałość, ale przede wszystkim za tytuł Mistrza Województwa.
W składzie drużyny Staszica grali:
Denis Fogel,
Dawid Kownacki,
Dawid Szymański,
Michał Mazur,
Michał Zdun,
Marcel Mazurek,
Domik Krawczyk.
Naszej bramki doskonale bronił Jakub Krupiński.

Opiekunem drużyny była Izabela Korgól-Obuch.

Brawo chłopaki !!!

 

Odsłony: 1108

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu