Dzień otwarty dla uczelni w Staszicu

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: poniedziałek, 11, marzec 2019 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

Dnia 20 lutego 2019 roku w ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez doradcę zawodowego Panią Emilię Jończyk-Gorzelską z przedstawicielami uczelni wyższych, instytucji i szkół policealnych.

Mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach reprezentantów takich uczelni jak: Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Bankowa, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, instytucji: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu i Komenda Wojewódzkiej Policji w Opolu. W spotkaniu po raz drugi wzięły udział przedstawiciele szkół policealnych: TEB Edukacja i ŻAK Opole. W tym roku nowością było zaproszenie przedstawicieli Młodzieżowego Biura Pracy w Opolu. Panie przedstawiały oferty pracy dla uczniów i możliwość rejestracji w bazie poszukującego pracy.

Tegoroczni maturzyści zostali zapoznani z zasadami rekrutacji na rok akademicki 2019/2020, z kierunkami kształcenia oraz warunkami studiowania w naszym regionie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i uzyskiwania szczegółowych odpowiedzi na zadane pytanie, a sprzyjał temu charakter spotkania który przybrał formę targów. Ogromne zainteresowanie wzbudziła służba wojskowa i policyjna. Młodzież dostał ulotki i foldery oraz gadżety reklamowe. W tym roku już uczniowie klas III technikum interesowali się swoją przyszłością zawodową i także mieli możliwość rozmów z przedstawicielami wymienionych placówek.

Naszym maturzystom życzymy trafnych wyborów edukacyjnych i zawodowych oraz zdania matury!

Odsłony: 1033

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu