Pożegnanie Zimy za nami a echo niesie.

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: sobota, 16, marzec 2019 Grzegorz Jachymiak Drukuj E-mail

Kapelusze, plecionki, upięcia z włosów, a także niezliczone wsuwki, kokówki oraz ozdoby można było zobaczyć w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Wszystko za sprawą uczniów klas fryzjerskich, którzy stanęli w szranki w ramach Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego „Wiosenne Inspiracje”.

Dnia 13-go marca 2019 roku odbyła się już 14 edycja, w której wzięło 35 zawodników z Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Tematem tegorocznej edycji było „Pożegnanie zimy” i ten motyw dostrzec można było w pracach uczestników. 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodzie fryzjer oraz technik usług fryzjerskich. Zadaniem uczestników było wykonanie pełnej stylizacji fryzury i zaprezentowanie jej na modelce, która posiadała przygotowany wcześniej makijaż oraz strój. Całość powinna była tworzyć spójną kompozycję. „Wiosenne Inspiracje” to impreza nietuzinkowa, pełna kolorów, zapachu wiosny oraz „młodej, pozytywnej energii”. Liczba zgłoszonych zawodników świadczy o potrzebie organizacji takich imprez.

Corocznie konkurs organizowany jest przez nauczycielki przedmiotów zawodowych fryzjerskich: mgr Barbarę Brandys, mgr Beatę Hanulewicz, mgr Justynę Kowol oraz mgr Agnieszkę Zamojską. Z myślą o młodych fryzjerach i w celu propagowania twórczych postaw uczniów aula przy ulicy Struga 16 zmienia się nie do poznania. Stanowiska dla zawodników, lustra oraz wszystkie zajęte miejsca na widowni świadczą jednoznacznie, że wielki festiwal twórczości młodych adeptów sztuki fryzjerskiej znów się rozpoczął. Konkurs jest miejscem, gdzie rozwija się w nich pasję do zawodu oraz twórcze postawy. Jest znakomitą okazją do spotkań dla nauczycieli związanych z fryzjerstwem, fryzjerów-stylistów, przedsiębiorców z branży beauty oraz uczniów różnych szkół.

Wiele firm oraz instytucji wspiera organizację konkursu. W tym roku patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Opola, Kurator Opolski, Konsul Republiki Federalnej Niemiec, Izba Rzemieślnicza w Opolu oraz Firma Uroda. Patronat medialny udzieliła Telewizja Polska Oddział w Opolu, Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska, 24opole.pl, Kurier Fryzjerski. Hojność wielu sponsorów spowodowała, ze laureaci otrzymali statuetki, medale oraz wiele atrakcyjnych przyborów i narzędzi potrzebnych w pracy zawodowej.
Gości honorowych również nie zabrakło. Z ramienia Wydziału Oświaty konkurs oglądała p. Kinga Pierzak-Kostuś – inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych z referatu organizacji i rozwoju oświaty. Kuratorium Oświaty w Opolu reprezentował p. Tomasz Kowalski – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji. Przedstawicielkami Izby Rzemieślniczej w Opolu były specjalistki do spraw oświaty: pani Agata Nowicka oraz pani Agnieszka Adamowicz.

Stylizacje oceniane były przez jury składające się z profesjonalistów związanych swoją pracą z rynkiem fryzjerskim, kosmetycznym oraz sztuką:
• Anna Zenkovska – mistrzyni Europy, sędzia międzynarodowy, zajmuje się edukacją fryzjerów jako Top stylista w Juran Art School
• Samanta Stachowicz- manager rynku tradycyjnego oraz nowoczesnego w firmie URODA, współorganizatorka Parady Panien Młodych oraz projektu skierowanego do kobiet Bosa active woman, trener biznesu,
• Malwina Piętka – aktywny pracownik Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, opiekun grup zorganizowanych, koordynator wolontariatu,
• Magdalena Gołębiowska – kosmetolog z wieloletnim stażem, instruktor marki Secret Lashes oraz Brow Henny, właścicielka salonów kosmetycznych Madamme oraz Make Up Bar
• Daniel Gryszke – fryzjer stylista, edukator marki L’oreal Professionnel, pracuje przy sesjach do okładek magazynów, pokazach i sesjach mody. Laureat naszego konkursu – Wiosenne Inspiracje, absolwent naszej szkoły

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili się do konkursu. Ich prace były spektakularne. Szczególne podziękowania należy także skierować do modelek, które dzielnie wytrzymywały wszystkie zabiegi, jakim zostały poddane ich włosy.
Laureatami tegorocznej edycji są:

I MIEJSCE Natalia Bogusz
Zespół Szkół Budowlanych im. Ks. Jerzego II Piasta w Brzegu

II MIEJSCE Martyna Wosiewicz
Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim

III MIEJSCE Angelika Szymańska
Zespół Szkół Zawodowym im. St. Staszica w Opolu

IV MIEJSCE Aurelia Bartetzko
Zespół Szkół Zawodowych im Piastów Opolskich w Krapkowicach
V MIEJSCE Damian Lis
Zespół Szkół Budowlanych im. Ks. Jerzego II Piasta w Brzegu
VI Michaela Kudjakova
Stredna Odborna Skola Podnikania A Sluzieb Namestovo Słowacja

Ponadto członkowie jury ufundowali nagrody specjalne i wyróżnili wielu fryzjerów za ich prace. Nagrody dodatkowe obejmowały szkolenia, prace warsztatowe, bony i upominki.

Serdecznie zapraszamy na równie piękne i pełne kreatywności wydarzenie już za rok, które będziemy świętować w sposób szczególny, bo jubileuszowy.

Odsłony: 1131

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu