BHP - level Master

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 28, maj 2019 Grzegorz Jachymiak Drukuj E-mail

W dniu 22 maja 2019 r. odbył się Finał konkursu „Bezpiecznie od startu”. Była to już XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych, organizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy.

W tym roku 42 uczniów rzemiosła reprezentowało 21 izb rzemieślniczych z całej Polski. Gala Konkursu, w której wziął udział Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek, Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski oraz przedstawiciel Biura Rzecznika MŚP Marek Woch, odbyła się w Pałacu Chodkiewiczów, siedzibie ZRP.

Wszyscy uczestnicy konkursu odpowiadali na 80 pytań testowych z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ochrony przeciwpożarowej i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Niezmiernie miło jest mi poinformować, że Anastasiia Lunhul, uczennica klasy 2n Szkoły Branżowej I stopnia zajęła V miejsce w Polsce, stając się tym samym laureatką finału ogólnopolskiego! Do zajęcia III miejsca zabrakło tylko 2 punktów!

Co bardzo ważne w klasyfikacji ogólnej Izba Rzemieślnicza w Opolu zajęła I miejsce w Polsce!
Do tego czego przyczyniły się wyniki uzyskane indywidualnie przez poszczególnych reprezentantów drużyny. Naszej uczennicy Anastasii Lunhul i Katarzyny Szemainda (II miejsce w konkursie) – uczennicy Branżowej Szkoły I stopnia w Dobrzeniu Małym.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów uczących się zawodu w rzemiośle. Opiekunem przygotowującym Anastasiie do konkursu była Pani Emilia Jończyk-Gorzelska.

Odsłony: 1080

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu