Staszic szkołą bez przemocy

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: środa, 12, czerwiec 2019 Anna Wójciak-Sokołowska Drukuj E-mail

Tradycyjnie Dzień 5 czerwca w Staszicu to czas działań prewencyjnych, przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom. Każdego roku w akcję angażuje się cała społeczność szkolna, w której uczniowie oraz nauczyciele stanowią jeden zespół.

Już od rana przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Piękny świat na przekór złu”, w którym wzięła udział najbardziej uzdolniona artystycznie młodzież, bo przecież sztuka jest sposobem na przemoc i życie bez używek. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs graficzny pt. „Stop Uzależnieniom - Stop Agresji”.

W trakcie obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy i Uzależnień przeprowadzono warsztaty psychologiczne dla młodzieży szkolnej pt. "Jak przezwyciężyć złość, agresję i przemoc?”. Nauczyciele podczas zajęć z wychowawcą podejmowali problematykę promującą konstruktywne rozwiązywanie problemów, wolne od agresji i uzależnień. Również osoby duchowne oraz katecheta na lekcjach religii prowadzili prelekcję pod tytułem „Wiara sposobem na przemoc i życie bez uzależnień”.

Zwieńczeniem całego dnia był „Mecz Pozytywnych Emocji”, bo w naszej szkole gra się fair play. Mecz piłki siatkowej rozegrany został pomiędzy uczniami a nauczycielami, aby pokazać, że mamy wspólne cele, by promować porozumienie bez przemocy i uzależnień przeciwdziałać otaczającemu złu.

Uczciliśmy ten dzień w białych koszulkach na znak protestu przeciw agresji, przemocy i uzależnieniom.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok !!!

Odsłony: 1837

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu