Mamy najlepsze w województwie ...

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 03, grudzień 2019 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

... stypendystki Marszałka Województwa Opolskiego

W dniu 27 listopada 2019 roku w Filharmonii Opolskiej 269 uczniów szkół różnych szczebli z województwa opolskiego otrzymało stypendia w ramach trzeciej edycji programu "Wspieramy najlepszych".

Na gali poinformowano, że w tym roku złożono około tysiąca wniosków. Każdy z nagrodzonych nich będzie przez najbliższe dziesięć miesięcy otrzymywać po 300 zł stypendium, które ma pomóc w przezwyciężaniu barier w rozwoju edukacyjnym, związanych z sytuacją materialną lub takimi czynnikami, jak np. miejsce zamieszkania.
O stypendium przyznawane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w ramach unijnego programu mogli starać się uczniowie uczęszczający do dwóch ostatnich klas szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali średnią ze wszystkich ocen nie niższą niż 4,8 , wykazali się średnią nie niższą od 4,6 z przedmiotów matematycznych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, przedsiębiorczości lub przedmiotów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, a dochód w rodzinie na jednego członka nie przekracza 1,7 tys. zł.

Jesteśmy dumni, że w gronie laureatów znalazła się uczennica klasy 3n Szkoły Branżowej I stopnia Anastasiia Lunhul, oraz uczennica klasy 1l Agnieszka Wotzka, która jest absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich i rozpoczęła naukę w murach naszej szkoły od września tego roku.
Anastasiia, jest laureatką konkursów ogólnopolskich z zakresu prawa pracy i zasad bhp. Jest laureatką V miejsca w Polsce w konkursie „Bezpiecznie od startu”, oraz I miejsca w województwie. Zajęła również III miejsce w konkursie wojewódzkim „Poznaj swoje prawa w pracy”. Ponadto ma wysoką średnią 5,50 i bardzo dobre oceny z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i podstaw przedsiębiorczości.

Agnieszka, jest laureatką I miejsca w konkursie wojewódzkim „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” i laureatką III miejsca w wojewódzkim konkursie z języka polskiego. Brała udział także w olimpiadach naukowych m.in.: z historii, matematyki, języka polskiego.
Średnia ocen uczennicy to 5,5.


Naszym zdolnym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych i zawodowych!

Odsłony: 123

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu