Staszic miejscem inicjatyw społecznych

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: piątek, 27, grudzień 2019 Anna Wójciak-Sokołowska Drukuj E-mail

W grudniu na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu odbyła się inicjatywa prospołeczna zrealizowana w ramach projektu „Młodzież gotowa do działania” - Akademia Młodych Liderów”. Patronatem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski w Opolu, Centrum Dialogu Obywatelskiego UMWO oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Młodzież zaangażowana w udział w projekcie stanowiła grupę o nazwie Green Team, która to w przeważającej większości składała się z uczniów naszej szkoły.

Założeniem realizowanego projektu było zachęcenie młodzieży pobierającej naukę w naszej oraz innych szkołach do udziału w rozgrywkach międzyszkolnych, pod hasłem „Happy Recycling”. Miało to zachęcić młodzież do dbania o środowisko w naszym mieście oraz zainspirować ludzi do dbania o środowisko.

Zadaniem poszczególnych grup było zebranie jak największej ilości śmieci, w przeciągu wyznaczonego przez organizatorów czasu. Młodzież bardzo zaangażowała się w rywalizację, efektem czego było zebranie dużej ilości śmieci znalezionych w Parku Nadodrzańskim, na Wyspie Bolko, oraz w okolicach dworca PKP w Opolu. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek międzyszkolnych czuwała młodzież z grupy „Green Team”. Warte podkreślenia jest fakt znalezienia przez młodzież dokumentów, które zdecydowała się odnieść na Policję.

Warto w tym miejscu podkreślić, że był to zwycięski pomysł na najlepszą inicjatywę prospołeczną. Dzięki czemu wszyscy uczestnicy konkursu „Happy Recycling” zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami oraz słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie gratulujemy wygranej wszystkim uczestnikom rozgrywek oraz opiekunom, którzy aktywnie brali udział w wydarzeniu. Dzięki takim pomysłom otoczenie wokół nas stało się bardziej uporządkowane, oraz było impulsem do refleksji nad potrzebą dbania o środowisko każdego dnia, poprzez promowanie idei EKO w społeczeństwie.

Odsłony: 944

Mój wybór padł na Staszica bo ...

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu