Po raz kolejny Dzień Otwarty

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 25, luty 2020 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

Jaką wybrać uczelnię? Jaki kierunek studiów? Co dalej po maturze? – oto dylemat maturzystów

W związku z tym dnia 5 lutego 2020 roku w ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez doradcę zawodowego Panią Emilię Jończyk - Gorzelską z przedstawicielami uczelni wyższych, instytucji i szkół policealnych. Można śmiało powiedzieć, że ta inicjatywa staję się już tradycją w Staszicu i spotyka się z dużym zainteresowaniem i aprobatą zarówno uczniów, jak i zaproszonych prelegentów.

Mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach reprezentantów takich uczelni jak: Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.

Po raz pierwszy w spotkaniu wzięła udział Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, która posiada w swojej ofercie wiele ciekawych kierunków studiów. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani Grafiką komputerową jako kontynuacją zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
Poznali również zasady rekrutacji i funkcjonowanie takich instytucji jak: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu, Komenda Wojewódzkiej Policji w Opolu, Straż Graniczna w Opolu, która miała debiut w naszej szkole. Miła atmosfera sprzyjała rozmowie i rozładowaniu stresu, który na początku towarzyszył uczniom.
W spotkaniu już po raz kolejny wzięły udział przedstawiciele szkół policealnych tj.: TEB Edukacja i Centrum Nauki i Biznesu ŻAK Opole.
Tegoroczni maturzyści zostali zapoznani z zasadami rekrutacji na rok akademicki 2020/2021, z kierunkami kształcenia oraz warunkami studiowania. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i uzyskiwania szczegółowych odpowiedzi, a sprzyjał temu charakter spotkania który przybrał formę targów. Ogromne zainteresowanie wzbudziła służba wojskowa i policyjna. Młodzież otrzymała ulotki i foldery oraz gadżety reklamowe. Mogła również przymierzyć strój policyjny i obejrzeć wiele akcesoriów związanych z zawodem policjanta.Należy nadmienić, że już uczniowie klas III Technikum interesowali się swoją przyszłością zawodową i także mieli możliwość rozmów z przedstawicielami wymienionych placówek.

Celem spotkania była prezentacja oferty szkół na kolejny rok akademicki, w szczególności kierunków studiów, zasad rekrutacji, zagadnień dotyczących wymiany studenckiej w ramach realizowanych projektów, kół i organizacji studenckich. Szczególną uwagę zwracano na właściwy dobór przedmiotów dodatkowych zdawanych na maturze w kontekście rekrutacji na dany kierunek. Przedstawiane prezentacje „przybliżały” uczniom zasady funkcjonowania zaproszonych instytucji.

Uczniowie podczas spotkania mieli okazję do uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz bodziec do przemyśleń jak ich dalsza edukacja wpłynie na osobistą karierę zawodową.
Rozmowy z przedstawicielami uczelni uświadomiły naszym uczniom, jak ważny dla przyszłej kariery zawodowej jest trafny wybór swojej drogi edukacyjno - zawodowej.

Naszym maturzystom życzymy trafnych wyborów oraz zdania matury!

Odsłony: 1748

Oferta edukacyjna Staszica

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu