Staszic po raz kolejny laureatem OTK

Kategoria: Aktualnosci Opublikowano: wtorek, 28, kwiecień 2020 Emilia Jończyk-Gorzelska Drukuj E-mail

Mam zaszczyt poinformować, że po raz czwarty Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu znalazł się w gronie zwycięzców w ogólnopolskim konkursie na najlepiej zorganizowane działania w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019 przebiegającego pod hasłem: „PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”.

wyniki konkursu OTK


Młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły brali udział w wielu działaniach mających na celu promowanie świadomego planowania własnej kariery zawodowej. Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Staszicu to szeroko wielopoziomowo zakrojona akcja, pozwalająca młodzieży poznać świat, kierunki kształcenia i zaplanować swoją dalszą drogę edukacyjno-zawodową.

Dla przypomnienia… w przygotowanie wszystkich przedsięwzięć włączyło się 19 nauczycieli i ok. 150 uczniów. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Ogólnopolski Tydzień Kariery w Staszicu jest sukcesem tych uczniów i nauczycieli, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem włączają się co roku w organizację zajęć i pokazów. Ponadto staje się on motorem do dalszych działań na rzecz kreowania własnej ścieżki kariery.

Inicjatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Koordynatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w ZSZ im. S. Staszica jest Pani mgr Emilia Jończyk-Gorzelska - szkolny doradca zawodowy.

Odsłony: 1216

Oferta edukacyjna Staszica

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu