Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Kategoria: konkursy Opublikowano: czwartek, 17, marzec 2016 Sławomir Sienkiewicz Drukuj E-mail

1Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej jest przedsięwzięciem skierowanym do uczniów szkół średnich oraz policealnych z terenu naszego kraju, którzy kształcą się w specjalnościach: technik logistyk i technik spedytor.

Celem konkursu było pokazanie, jak wielki potencjał drzemie w stale rozwijającej się branży TSL i jakie możliwości otwierają się przed młodymi ludźmi, którzy poszukują atrakcyjnych kierunków rozwoju.

W wydarzeniu co roku uczestniczy kilkuset uczniów z różnych rejonów kraju, m.in. ze Szczecina, Poznania, Opola czy Krosna. VI edycja Konkursu odbyła się 2 marca 2016 r. o godz. 11.00 w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie szkół średnich, którzy zgłosili swój udział w Konkursie, mają możliwość weryfikacji swojej wiedzy oraz umiejętności. Wśród atrakcyjnych nagród znajduje się, m.in. "Złoty Indeks", uprawniający do bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz staże i szkolenia w renomowanych firmach logistycznych.

W ramach konkursu uczestnicy rozwiązywali 60-minutowy test jednokrotnego wyboru, składający się 25 pytań zamkniętych i 5 otwartych. Prace konkursowe były oceniane przez Komitet Organizacyjny Konkursu (za nieprawidłowe odpowiedzi przewidziano punkty ujemne). Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie 6 uczniów.6

Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Damian Mirowski (3c),
  2. Patryk Klimek (3c),
  3. Karolina Woźnica (2L),
  4. Adrianna Majewska (2L),
  5. Sandra Blozik (3L)
  6. Dawid Dyguda (3L).

2W tym roku poziom był bardzo wysoki, a konkurencja bardzo duża. W olimpiadzie udział wzięło ponad 300 osób z całego kraju. Wszyscy nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej sześćdziesiątce a najlepszy wynik osiągnął Damian Mirowski, który zajął 24. miejsce.
Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że w przyszłym roku naszym uczniom pójdzie równie dobrze jak w tym, a może i lepiej.

Odsłony: 1119

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu