KILKA SPOSOBÓW NA DODANIE WIĘKSZEJ RADOŚCI DO SWOJEGO ŻYCIA

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 29, wrzesień 2017 Paweł Pakosz Drukuj E-mail

jump 2157355 960 720Odpowiedz sobie szczerze: czy żyjesz pełnią życia?
Jeśli odpowiedziałeś tak, znaczy to, że jesteś jednym z nielicznych, świecącym przykładem dla reszty. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest negatywna, nie musisz robić sobie wyrzutów,  ponieważ nie jesteś sam: wiele osób łatwo wpada w szarą codzienność rutyny i zapomina,  że życiem warto się rozkoszować w pełni.

Na szczęście nigdy nie jest za późno, aby zacząć traktować życie tak, jakby każdy dzień był ostatnim. Jeśli brakuje Ci pomysłów na to, jak zakochać się w swoim życiu, poniżej znajdziesz kilka wskazówek. Skorzystaj z nich do przeżycia na planecie Ziemia z pasją i zabawą.

 

Sposoby na dodanie większej radości do swojego życia:
 
Spędzaj więcej czasu na zewnątrz.
Wyjdź na spacer po przerwie obiadowej, rankiem, w sumie pora nie ma znaczenia, najważniejsze aby wyjść. Pomoże to wyeliminować pochmurne nastawienie do codzienności  i zmienić perspektywę na lepszą.
 
Zrób coś nowego codziennie.
Wyjście poza strefę komfortu utrzymuje inspirację i pasję  do życia. Zrób coś nowego codziennie: pomoże to  Ci się rozwijać  i pozostać zmotywowanym i szczęśliwym.

Zmień dietę.
Jedzenie wpływa na nastrój bardziej niż myślisz. Przeglądnij swoje menu i zobacz, gdzie możesz je ulepszyć, aby zyskać lepszą kondycję i zwiększyć poziom energii i pasję do życia.

Odzyskaj zapomniane więzy a obecne pielęgnuj.
Skontaktuj się z przyjacielem lub odległym krewnym. Umów się na spotkanie i przegadajcie stare dzieje i nowe czasy.
 
Ładuj baterie w milczeniu.
Życie bywa stresujące, a cisza i spokój mogą pomóc w codziennych problemach i zmartwieniach. Poświęć trochę czasu na samotność, gdy potrzebujesz naładować baterie.
 
Zamień negatywne w pozytywne.
Dla każdej negatywnej myśli, która przechodzi przez Twój umysł, wymyśl pozytywną kontrę.
 
Bądź czasem leniwym.
Odpuść długą listę rzeczy do zrobienia teraz i poświęć kilka minut na lenistwo. Nie musisz nic robić: Twoim jedynym zadaniem jest poczuć się dobrze we własnej skórze i kochać swoje życie.
 
Poluj na szczęśliwe chwile.
Życie nie jest ani czarne, ani białe: jest to moment, w którym odcień zależy od własnej percepcji. Poświęć chwilę, aby wymienić rzeczy, za które jesteś wdzięczny, poszukaj szczęśliwych twarzy, gdy idziesz ulicą, i skup się na myślach, które sprawiają, że uśmiechasz się, zamiast na tych, które Cię przygnębią.
 
Naucz się mówić Nie.
Mówienie Nie nie sprawia, że jesteś złą osobą: to czyni Cię jedynie zdrowym człowiekiem. Naucz się mówić Nie odnośnie rzeczy, których nie możesz lub nie chcesz doświadczyć, i nie pozwól sobie na poczucie winy.
 
Życie jest niesamowite, i powinieneś delektować się nim w pełni. Do powyższej listy możesz dodać rzeczy, które sprawiają Ci radość, i nie zapominaj aby to robić. Staraj uśmiechać się każdego dnia, rozpowszechniać miłość, współczucie, medytować, być aktywnym, jeść zdrową żywność i pozwolić sobie na to, że jesteś - wszechświatem dla samego siebie.

Zachęcam do pozytywnej zmiany stylu życia, życząc zdrowia i dużo radości

Paweł Pakosz

Odsłony: 363

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu