Wymiana międzyszkolna pomiędzy ZSZ im. S.Staszica a Justus von Liebig Schule

Kategoria: współpraca Opublikowano: środa, 05, kwiecień 2017 Justyna Chodorowska-Barucha Drukuj E-mail

W dniach 06.03 - 10.03 2017 r. ZSZ im. S. Staszica w Opolu miało zaszczyt gościć uczniów szkoły partnerskiej Justus von Liebig Schule z Mannheim w Niemczech. 8-osobowa grupa młodzieży przybyła do Polski pod opieką opiekunów: pani Moniki Hartlieb i Anji Friederichs. W okresie ich pobytu został zrealizowany atrakcyjny program pt. „ Wiosenne fryzury” i był kierowany dla uczniów szkół fryzjerskich.

 

Celem spotkania była wymiana doświadczeń, wzbogacenie wiedzy językowej, zwrócenie uwagi na wielokulturowość oraz nawiązanie bliższych kontaktów pomiędzy młodzieżą polską a niemiecką. Wizyty w polskich salonach fryzjerskich oraz zajęcia warsztatowe w szkole pozwoliły grupie niemieckiej na poznanie specyfiki pracy fryzjera polskiego. Wymiana młodzieży przyniosła duże korzyści dla jej uczestników, także dla tych z naszej szkoły. Udział w niej pozwolił na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim oraz podniósł umiejętności wykonywania zabiegów fryzjerskich. Na program wizyty złożyły się m.in.: animacje językowe, tworzenie fryzur, stylizacji i ozdób do włosów, praca zespołowa nad portfolio, warsztaty artystyczno-manualne, ćwiczenia praktyczne oraz potyczki fryzjerskie. Uczniowie mieli również szanse zwiedzić zabytki miasta Opola oraz Wrocławia. Uczestnicy wymiany poznali obyczaje, tradycje i kulturę naszego kraju, a poprzez udział w zajęciach szkolnych mogli poznać i porównać odmienne systemy szkolnictwa zawodowego .
logo pnwm

Nadmienić trzeba, iż wymiana młodzieżowa nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM oraz dyrekcji ZSZ im. St. Staszica w Opolu, za co w imieniu opiekunów i młodzieży serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy projektu:
Agnieszka Zamojska
Justyna Chodorowska- Barucha

Odsłony: 827

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu