loader image
TECHNIK AGROBIZNESU TECHNIK ANALITYK TECHNIK FRYZJERSTWA TECHNIK GRAFIKI TECHNIK LOGISTYK TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA SZKOŁA BRANŻOWA
TECHNIK AGROBIZNESU TECHNIK ANALITYK TECHNIK FRYZJERSTWA TECHNIK GRAFIKI TECHNIK LOGISTYK TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA SZKOŁA BRANŻOWA

Strategia, energia i współpraca – uczniowie Staszica w grze „Wysokie napięcie”

26 maja 2026

Uczniowie z klasy 4A uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez pracowników WSB Merito, podczas których wykorzystano grę ekonomiczną „Wysokie napięcie”, dotyczącą inwestowania
w odnawialne źródła energii. Zajęcia stanowiły formę edukacji ekologicznej realizowanej w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów PSP nr 7, PSP nr 15, PSP nr 25, PSP nr 31 i ZSZ im. St. Staszica w Opolu”.
Gra została rozegrana w 4–5‑osobowych zespołach, a do rywalizacji stanęły cztery drużyny. Uczestnicy wykazali się świetną współpracą, komunikatywnością i zaangażowaniem, a całym warsztatom towarzyszyło wiele śmiechu i dobrej zabawy.
Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o źródłach energii – zarówno tych wykorzystywanych w Polsce, jak i na świecie. Uczniowie dyskutowali także o planach budowy elektrowni atomowych
w Polsce oraz o przyszłości produkcji energii.
Zajęcia okazały się bardzo owocne – uczestnicy zdobyli nowe informacje i doświadczenia, a współpraca z Uniwersytetem WSB Merito była niezwykle wartościowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone (all rights reserved). © Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu.
Przejdź do treści