AKCJA ZIMA ZWIERZĄT SIĘ NIE IMA TRWA

Kategoria: z życia Opublikowano: środa, 18, styczeń 2017 Grzegorz Jachymiak

APELUJEMY

Święto Wolontariatu - Mikołaj Super Wolontariuszem!

Kategoria: z życia Opublikowano: piątek, 16, grudzień 2016 Beata Sztuka
Tekst alternatywny

W tym roku postanowiliśmy poczuć magię Święta Wolontariatu obchodzonego 5 grudnia i uroczyście uczcić Mikołajki. Przez dwa dni szkolni wolontariusze wprowadzili nas w atmosferę świąt podczas pachnącego ciastami kiermaszu mikołajkowego, z którego środki przeznaczone zostały na ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka 2016.

Mikołaj wraz ze swoim orszakiem i quizem dotyczącym wolontariatu, odwiedził wszystkie klasy - ku uciesze wrażliwej i gotowej do pomocy młodzieży. Bogaci w różnorodne talenty nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zaskoczyli, wzruszyli i bawili do łez w trakcie świątecznego koncertu charytatywnego „Mikołaj Super Wolontariuszem”, a wszystko to w słusznej sprawie - by udowodnić, że ….

Mikołaj istnieje !!!!

Wycieczka 3G do Krakowa

Kategoria: z życia Opublikowano: wtorek, 17, maj 2016 Mariusz Frąckowiak

DSC 0354Dnia 09.05.2016 r. uczniowie klasy 3G z Panią mgr inż. Małgorzatą Stankiewicz i Panem mgr. Mariuszem Frąckowiakiem wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Krakowa.

Na początku wycieczki pojechaliśmy tramwajem na Plac Bohaterów Getta 18. Na miejscu czekała na nas Pani przewodnik, która zaprezentowała nam ekspozycję stałą Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim. Mieliśmy okazję poznać historię „Apteki pod Orłem”, biografię jej właściciela - Tadeusza Pankiewicza - oraz usłyszeć poruszające historie ludzi żyjących w Getcie Krakowskim w Podgórzu w czasie hitlerowskiej okupacji miasta. Zwiedzanie Muzeum niewątpliwie było wydarzeniem nakłaniającym do refleksji.

Czytaj więcej: Wycieczka 3G do Krakowa

SĄD OKRĘGOWY BEZ TAJEMNIC

Kategoria: z życia Opublikowano: wtorek, 13, grudzień 2016 Emilia Jończyk-Gorzelska

Niecodzienna wizyta uczniów Staszica miała miejsce w dniu 06.12.2016 r. w ramach Europejskiego Dnia Prawnika. Uczniowie z klasy 1A wraz z Panią mgr Emilią Jończyk-Gorzelską, doradcą zawodowym uczestniczyli w wyprawie do Sądu Okręgowego w Opolu.

Inicjatorem spotkania była Pani Aleksandra Gaj - radca prawny, reprezentująca Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu, doradca zawodowy oraz Klub Europejski ZSZ im. S. Staszica.

Czytaj więcej: SĄD OKRĘGOWY BEZ TAJEMNIC

Wycieczka zawodowa do firmy LKW WALTER w Wiedniu

Kategoria: z życia Opublikowano: wtorek, 12, kwiecień 2016 Justyna Chodorowska- Barucha

W dniu 1 kwietnia 2016 roku uczniowie klas II, III oraz IV technikum agrobiznesu i logistycznego wyruszyli na wycieczkę do Wiednia, w ramach zaproszenia przez firmę LKW Walter. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją i pracą firmy.

Grupa LKW WALTER jest jednym z odnoszących największe sukcesy austriackich koncernów prywatnych, jest wiodącą na europejskim rynku ładunków całopojazdowych , firmą transportową. Zajmuje się organizacją transportów samochodowych w całej Europie jak również na Bliski Wschód i do Afryki Północnej. Firma LKW Walter to jedno z największych przedsiębiorstw transportowo-logistycznych na rynku europejskim. W Wiedniu-Neudorf oraz w Kufstein w Tyrolu organizowanych i koordynowanych jest ponad milion transportów rocznie. Firma zatrudnia 1400 pracowników z 41 krajów, w tym około 150 z Polski.

Czytaj więcej: Wycieczka zawodowa do firmy LKW WALTER w Wiedniu

Więcej artykułów…

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu