PORADNIK ZDROWSZEGO STYLU ŻYCIA WELLNESS - ZACZYNAMY ☺

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017 Paweł Pakosz

Witajcie.
Nazywam się Paweł Pakosz i chciałbym Was zachęcić do przeczytania artykułów z mojego poniższego bloga na szkolonej stronie internetowej, poświęconego zdrowszemu stylowi życia - wellness.

Klikając poniżej "czytaj więcej", dowiesz się jakie informacje tu znajdziesz, oraz dlaczego zdecydowałem się pisać tego bloga.

Zdrowia i dużo radości

Paweł Pakosz

Czytaj więcej: PORADNIK ZDROWSZEGO STYLU ŻYCIA WELLNESS - ZACZYNAMY ☺

CZY TO JAKI JESTEŚ ZALEŻY NA PEWNO OD TWOICH GENÓW?

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017 Paweł Pakosz

genetyka

Często spotykamy się z przekonaniem, że nasz wygląd, czy choroby zapisane są w naszych genach. Są opinie, że jest to coś, co otrzymaliśmy od rodziców czy dziadków i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Jest to niestety zła tendencja, przeceniająca znaczenie wpływu uwarunkowań genetycznych na nasze życie.

Czytaj więcej: CZY TO JAKI JESTEŚ ZALEŻY NA PEWNO OD TWOICH GENÓW?

RACJONALNE ODŻYWIANIE + RUCH = ZDROWIE

Kategoria: wellness Opublikowano: sobota, 13, maj 2017 Paweł Pakosz

ruch i odzywianie

Za nasze zdrowie, najbardziej odpowiedzialny jest nasz styl życia. Najważniejszą rolę odgrywają tu ruch i racjonalne odżywianie. 

Często wydaje się nam, że prowadzenie zdrowego trybu życia, wymaga wielu wyrzeczeń i katorżniczych ćwiczeń, a to nieprawda. Ważne jest kilka podstawowych zasad napisanych poniżej i konsekwencja w ich realizowaniu. Warto je wszystkie przeczytać i zacząć stosować w codziennym, zdrowszym życiu.

Czytaj więcej: RACJONALNE ODŻYWIANIE + RUCH = ZDROWIE

Dieta - czy w ogóle to coś dobrego?

Kategoria: wellness Opublikowano: piątek, 02, czerwiec 2017 Paweł Pakosz

W16386917_1837886203133624_8668530194530369809_n.jpgW ciągu życia wielu z nas bywa na różnego rodzaju dietach. Natomiast powinniśmy „dietę”, zastąpić zmianami sposobu odżywiania i stylu życia, tylko wówczas przyniesie pożądane rezultaty. Chwilowe zmiany nic nie dają na dłuższą metę, ponieważ gdy kończy się „dieta”, powracają dawne przyzwyczajenia, które doprowadziły do zwiększonej masy ciała.

Czytaj więcej: Dieta - czy w ogóle to coś dobrego?

CO TO WŁAŚCIWIE JEST WELLNESS?

Kategoria: wellness Opublikowano: poniedziałek, 08, maj 2017 Paweł Pakosz

yoga 2176668 960 720

Wellness jest neologizmem utworzonym z połączenia słów fitness, czyli zdrowy ruch i wellbeing, czyli dobre samopoczucie. Wellness jest słowem słyszanym dzisiaj bardzo często, ale nie wszyscy w pełni rozumiemy, co tak naprawdę oznacza. 
Zwykle kojarzy się z luksusowymi salonami SPA i klubami fitness, jesteśmy przekonani, że jest to coś wyłącznie dla ludzi bogatych.

Czytaj więcej: CO TO WŁAŚCIWIE JEST WELLNESS?

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu