Projekty unijne szansą na wyższą jakość kształcenia
Nasza Szkoła realizuje aktualnie pięć projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Projekty: ,,Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”, ,,Budowanie kariery zawodowej licealistów i uczniów szkół zawodowych w Opolu” i ,,Kształcenie zawodowe dla rynku pracy-3” są kontynuowane, natomiast projekty: ,,Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy-2” i ,,Budowanie kariery zawodowej – edycja 2” wystartowały w tym roku szkolnym.
Celem wymienionych projektów unijnych jest rozwój kompetencji cenionych na współczesnym rynku pracy oraz mocniejsze powiązanie szkolnictwa zawodowego z oczekiwaniami pracodawców.
Modernizacja kształcenia zawodowego umożliwia uczniom nabycie konkretnych uprawnień, kwalifikacji zawodowych i umiejętności praktycznych, co znacznie zwiększa ich konkurencyjność podczas poszukiwania w przyszłości satysfakcjonującej pracy.
Jeśli masz jeszcze wątpliwości, czy warto korzystać z bogatej oferty projektowej, to zatrzymaj się na moment i przeczytaj.
Oto wymierne korzyści z realizacji w/w projektów:
- 190 uczniów odbyło płatny staż zawodowy w firmach i przedsiębiorstwach, a więc
w rzeczywistych warunkach pracy; - 45 uczniów uczestniczyło w kursach, szkoleniach, warsztatach i uzyskało konkretne umiejętności i uprawnienia zawodowe;
- 127 uczniów Szkoły branżowej I stopnia otrzymało sprzęt i akcesoria fryzjerskie do praktycznej nauki zawodu;
- 170 uczniów uczestniczyło w warsztatach z zakresu kompetencji społecznych niezbędnych do aktywnego poszukiwania i zdobycia pracy;
- 40 uczniów odbyło zajęcia w laboratorium branżowym;
- 35 uczniów uczestniczyło w zajęciach specjalistycznych w pracowni logistycznej i grafiki cyfrowej z wykorzystaniem innowacyjnych form przekazywania i utrwalania wiedzy;
- 100 godzin konsultacji indywidualnych z doradcą zawodowym dla uczniów klas branżowych, co ułatwi im w przyszłości świadomie zaplanować karierę zawodową;
- 3 nowoczesne pracownie branżowe dla logistyków, grafików cyfrowych i specjalistów ochrony środowiska zostały zmodernizowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt, co pozytywnie wpłynie na efektywność kształcenia.
Przed nami kolejne propozycje z projektów realizowanych od roku szkolnego 2020/2021:
- 75 płatnych staży uczniowskich,
- 78 kursów specjalistycznych,
- 90 godzin zajęć dodatkowych z przedmiotów maturalnych.
Szczegółowych informacji o działaniach projektowych i dostępnych formach wsparcia udziela szkolny koordynator projektów, pani Jolanta Argier (kontakt: argier@staszic.opole.pl lub platforma Teams).
STASZIC W SOCIAL MEDIACH